אשפוז פרטי - חלופת אשפוז

בתי חולים יכולים להיות ציבוריים או פרטיים וזאת בהתאם למימון שהם מקבלים והאופן שבו הם מנוהלים. כאשר משווים בין מרכז רפואי ציבורי לבין מרכז רפואי פרטי ניתן להבחין בהבדלים באופי הטיפול, הצוות המטפל ולרוב גם במכשור ואף באיכות וטיב המבנה הפיזי בו מוענקים הטיפולים.

אשפוז פרטי בוילה באלאנס

אספנו עבורכם את כל המידע בנושא אשפוז פרטי

אשפוז במרכז רפואי פרטי

מרכזים רפואיים בבעלות פרטית מנוהלים על ידי אדם אחד או קבוצת מנהלים וזאת באמצעות מימון שמגיע ממקורות פרטיים ולא ממשלתיים. מרכזים רפואיים פרטיים נדרשים לעמוד בחוקים של המדינה ועוברים ביקורות על מנת לוודא שהטיפול שניתן שם עומד בסטנדרטים גבוהים. מומלץ לוודא שמרכזים רפואיים אלו הם ברישיון משרד הבריאות ובפיקוח משרד הרווחה.
בתי חולים פרטיים הם לרוב הבחירה המועדפת על ידי מטופלים על אף העלות היותר גבוהה כיוון שהם מודעים לכך שאיכות השירות שהם מקבלים היא בהתאם. הצוות הרפואי המטפל במרכז פרטי הוא גדול יותר ביחס לכמות המטופלים ולרוב אף מיומן יותר (צוות שנבחר ומגויס בתהליך קפדני) ולכן מתאפשר לתת יחס אישי וטיפול רפואי ברמה גבוהה לכל מטופל.

אשפוז פסיכיאטרי

אשפוז פסיכיאטרי מעניק למטופלים טיפול רפואי שמתמקד בבריאות הנפש. הטיפול הניתן במסגרת האשפוז כולל אבחון רפואי על ידי פסיכיאטר, טיפול רפואי על ידי רופאים מתחומים שונים (על פי הנדרש), ייעוץ סיעודי ומעקב שוטף וצמוד של הצוות הרפואי בסביבה מבוקרת על מנת לשמור על בטחונו של המטופל. לאחר ביצוע האבחון והערכה של המצב הרפואי, נקבעת תוכנית טיפול בהתאם לצרכים האישיים של המטופל על מנת להעניק לו את הטיפול היעיל ביותר שיביא להחלמתו ולבסוף לשחרורו מהמרכז הרפואי. הטיפולים הניתנים במסגרת האשפוז הפסיכיאטרי מסייעים למטופל להתגבר על הקשיים שחווה ומעניקים לו כלים שיכוונו אותו לשיפור מצב בריאותו הפיזית והנפשית. הטיפולים מוענקים על ידי צוות רפואי מיומן של רופאים, מטפלים, עובדים סוציאליים, אחיות ולעיתים אף מתנדבים. את תוכנית הטיפול ניתן לשנות בהתאם לקצב התקדמות תהליך הריפוי של המטופל ולשינויים שהוא חווה במהלך האשפוז.

אשפוז בגלל גמילה מסמים ואלכוהול

התמכרות לסמים מוגדרת כמצב שבו מטופל מפתח תלות בנטילת סם מסוג כלשהו. בעיית התמכרות לסמים או אלכוהול שלא מטופלת יכולה להחמיר ולגרום לבעיות רפואיות מהותיות עד כדי מוות. מטופלים עם התמכרות לסמים חווים קשיים בהתנהלות בתחומים שונים בחיים – ניהול מערכות יחסים עם הסביבה הקרובה שכוללת חברים ובני משפחה, ביצועים במקום העבודה ואף יכולת בביצוע פעולות שגרתיות בחיי היום יום. אשפוז במרכז פרטי לגמילה מסמים ואלכוהול מתחיל בניקוי רעלים תחת השגחה צמודה של הצוות הרפואי על מנת להקל על המטופל להתמודד עם תופעות הלוואי והתסמינים שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך ולמנוע סיכונים פיזיים בריאותיים נוספים. לאחר מכן, מתבצעת הערכה של המצב הרפואי של המטופל והוא לוקח חלק בתוכנית גמילה מסמים שמותאמת עבורו. אשפוז למטרת גמילה מסמים כולל טיפולים שמטרתם לאפשר למטופל להבין את מהות התלות שפיתח וקצת לנהל אותה. במהלך האשפוז, המטופל גם ילמד אסטרטגיות שיימנעו ממנו לפתח תלות נוספת ואותן יוכל ליישם על מנת לנהל אורח חיים תקין.

הטיפול שנעשה באשפוז

במהלך האשפוז המטופל מקבל מגוון של טיפולים שמטרתם לאפשר לו להבין את הסיבות שהביאו אותו לצורך באשפוז ולהכין אותו להתנהלות תקינה בשגרת חייו. תרפיה היא אחד מהטיפולים שניתנים והיא מאפשרת למטופל מרחב וזמן שבו הוא יכול לדבר על הקשיים שחווה במהלך חייו, לפתח דרכים שבהם יכול להתמודד עם מתח ולחץ בעתיד ולפתח יכולת חשיבה חיובית יותר. ישנם סוגים שונים של תרפיה שמרביתם מתאימים עבור מטופלים שעוברים תהליך גמילה מסמים או שנמצאים באשפוז פסיכיאטרי והם מותאמים לכל מטופל והמצב הרפואי איתו הוא מתמודד. קיימת אפשרות של טיפול קוגניטיבי התנהגותי שמתאים לטיפול במצבים של דיכאון או חרדה, למטופלים שעוברים תהליך גמילה ואף מיושם בעת אשפוז פסיכיאטרי.

הטיפול מתמקד בהשפעה של המחשבות והאמונות שלנו על ההתנהלות היומית ומאפשר לפתח מיומנויות להתמודדות עם בעיות שונות שמתעוררות בחיים. קיימת אפשרות גם של טיפול התנהגותי דיאלקטי שמסייע למטופלים ללמוד ולהבין את עצמו טוב יותר וכיצד ״להיפטר״ מרגשות ומחשבות מטרידות שמונעות ממנו לתפקד. הטיפולים יכולים להינתן במסגרת טיפול פרטני שבו הרופא המטפל (יועץ, מטפל או פסיכיאטר) מנהלים שיחה אישית עם המטופל, בשילוב של בני המשפחה ובהשתתפות בקבוצה עם מטופלים נוספים שמאושפזים במרכז ועוברים תהליך ריפוי והחלמה.

כחלק מהטיפול, במיוחד כאשר מדובר באשפוז פסיכיאטרי, טיפול בדיכאון או חרדות קשות, ניתן גם לשלב טיפול תרופתי. לא מדובר בפתרון קבוע לבעיה עימה המטופל מתמודד אלא דרך להתמודד ולהקל על הסימפטומים שהמטופל חווה ולאפשר לו להתמקד בצורה מלאה בתהליך ההחלמה. פתרון זה מהווה כטיפול משלים לתוכנית הטיפול שמותאמת למטופל כמו למשל תרופות שמעכבות ספיגה חוזרת של סרוטונין על מנת לסייע למטופל שמתמודד עם דכאון או חרדה. המטופלים גם לוקחים חלק במסגרת האשפוז בפעילות גופנית שמאפשרת להם לשמור על בריאותם הפיזית והנפשית כמו מדיטציה, יוגה ואף שיעורי התעמלות ובפעילויות שונות שמאפשרות לתת ביטוי למחשבות באופן יצירתי כמו טיפול בציור, טיפול בכתיבה, טיפול בריקוד ועוד.

אנחנו בוילה באלאנס עומדים לרשותכם לאורך כל הדרך. לשיחת ייעוץ צרו עמנו קשר.

ד"ר עמרי סיני

ד"ר עמרי סיני

ד"ר סיני הינו נרקולוג מומחה מזה 30 שנה, אחד הרופאים המובילים בתחום הנרקולוגיה בישראל, בעל ניסיון רב בטיפול במרכזי גמילה רבים לאורך השנים. תחומי התמחותו כוללים טיפול באופיואידים, ממריצים, סמים הזייתיים, תרופות מרשם ומשככי כאבים.
השכלתו מקיפה תחומים רבים כגון: לימודי רפואה MD באוניברסיטה העברית בירושלים בשילוב עם התמחות בפסיכיאטריה במרכז לבריאות הנפש בלב השרון, לימודי תחלואה כפולה בטכניון ולימודי היפנוזה באוניברסיטת תל אביב.
כיום משמש כמנהל המחלקה לתחלואה כפולה במרכז לבריאות הנפש- ״אברבנאל״.

דעו שיש עוד תקווה!

אם אחד ממכם או יקיריכם מתמודד עם קושי בחיים?

אנחנו בוילה באלאנס עומדים לרשותכם לאורך כל הדרך.