וילה באלאנס - מרכז גמילה ושיקום מהתמכרויות ברישיון משרד הבריאות ובפיקוח משרד הרווחה.

וילה באלאנס הוקם במטרה לסייע ולתמוך באוכלוסיות המתמודדות עם בעיות התמכרות (עם מתן דגש לטיפול במשתמשים בסמים) וקשיי הסתגלות, קושי לנהל חיים תפקודיים וקשיי השתלבות בקהילה.
אנו כאן בכדי לטפל, לסייע ותמוך באוכלוסייה זו.
זהו מרכז טיפולי, שיקומי, ובעל צוות מסור, מקצועי ומיומן שזמין 24/7 עבורכם המטפלים, הפסיכותרפיסטים והעובדים הסוציאליים שמחפשים מרכז גמילה למטופליהם.

במרכז הגמילה וילה באלנס נלווה אתכם יד ביד בתהליך הגמילה ע"י צוות מקצועי ומיומן תוך שמירה על קשר רציף והמשך הטיפול עם הגורם המפנה במשך השהות ובסיומה.

תהליך הגמילה במרכז נעשה ע״י ליווי צמוד ופרטני של צוות מקצועי ומיומן ובעזרת שימוש בשיטות טיפול מתקדמות ומתן כלים מקצועיים והדרכה להתמודדות וחזרה לשגרת החיים.

  • טיפול אישי וקבוצתי
  • מרכז הגמילה מנוהל ע״י צוות מטפלים מומחה, מסור ומקצועי 24/7
  • מתחם יוקרתי ועשיר במרחבים ירוקים
  • פסיכודרמה, טרילותרפיה, טיפול NLP , קבוצות טיפול מתקדמות בשיטות בתנועה, באומנות ועוד.
  • קבוצות תמיכה וליווי למשפחות

מטפלים בגורמי ההתמכרות בטיפול ממוקד ויסודי
מרכז גמילה וילה באלאנס הוקם במטרה לספק מענה ממוקד, מתומצת ואיכותי לכל בעיות ההתמכרות, מתוך תפיסה והבנה כי התמכרות הינה סימפטום לקושי חבוי משמעותי ובאמצעות איתור מקורות הקושי והכאב וטיפול ממוקד בהם, הגמילה הפיסית תהיה ברת השגה בליווי הנכון ובשיטות הטיפול הנכונות.

ליווי אישי של המטופל להצלחה בגמילה
תכנית בהתאמה אישית אשר משלבת טיפול פיזי ורגשי כאחד. על מנת ליצור עבור כל מטופל את תנאי הגמילה הטובים ביותר וחזרה לחיים בתפקוד מלא ומתן כלים להתמודדות ולהימנעות ממצבי מעידה בעתיד.
את המטופל מלווים כל הזמן אנשי הצוות המקצועי שלנו – צוות רופאים, מדריכים ומנחים מקצועיים אשר מתפקדים כמנטורים ומודל לחיקוי תוך ביצוע שיחות אישיות בהתאם לצורך או לבקשות המטופל ומסייעים לו בהתלבטויות, בפורקן רגשי ובהכלה של ההתמודדות עם תהליך הגמילה.
המדריכים זמינים למטופלים לאורך כל שעות היממה ומלווים אותם ברגעי התמודדות, ברגעי שבירה ועד לרגעי ההצלחה – מצליחים לטפל בשורש הבעיה ומאפשרים להתמודד עם הקשיים בדרך לגמילה וחזרה לתפקוד מלא ויציב.
הקו המנחה שלנו הוא כי ההתמכרות איננה הבעיה, אלא רק הסימפטום הנובע מכשל בהתמודדות עם האתגרים שהחיים מציבים בפנינו. ולכן, המענה לבעיה הוא מתן כלים לדרכי התמודדות עם אותם האתגרים.

מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ עם הצוות המקצועי

קבוצות טיפוליות ושיטות הטיפול

בוילה באלאנס צוות מקצועי מגוון העובד במספר גדול של שיטות. את המטופל מלווים כל הזמן אנשי המקצוע במרכז, בשיחות אישיות ובטיפולים קבוצתיים. המרכז מציע לא רק טיפולים פסיכותרפיים אלא גם קבוצות תמיכה, טיפולים גופניים, טיפול בתנועה ואומנות ועוד.

כל הקבוצות של וילה אנלאנס מנוהלות על ידי אנשי מקצוע שהתמחותם היא התמכרות וגמילה. הצוות במרכז ערוך תמיד להקשיב, לדבר, להכיל ולתת לכל נגמל את צרכיו בדרכו האישית אל חיים נטולי התמכרות – חיים בריאים, פוריים ובעלי משמעות.  

גמילה מכדורים פסיכיאטרים

שיטות הטיפול אצלנו במרכז הגמילה

טרילותרפיה – שיטת טיפול המתמקדת באיזון והבנה בין הגופני לרגשי, מתרכזת בהתבוננות פנימית, שחרור מסבל רגשי, יצירת עוגן פנימי, פתיחות רוחנית והשגת שלווה, חיים מלאים ומהנים.

תודעה בתנועה – טיפול בתנועה ומחול המאפשר להכיר מחדש את הגוף, להתחבר לתנועה הטבעית של האדם, לחקור את החיבור בין גוף לנפש ולשחרר תקיעות על ידי הנעת הגוף.

טיפולי CBT – המתמקדות בדפוסי חשיבה שליליים ודרכים לשינוי מחשבתי, אמונות שונות סביב התמכרות וגמילה, התבוננו פנימה ועבודה עצמית איכותית ובונה.

טיפול באומנות – יצירה אומנותית מאפשרת לנגמלים במרכז להביע רגשות ותחושות שקשה להביע במילים, לשחרר רגשות וזיכרונות, להתחיל הליך של ריפוי דרך יצירה וביטוי עצמי.

טיפול דיאלקטי התנהגותי DBT – שיטה המתמקדת בהתמודדות עם רגשות גדולים, עם טריגרים ובניית כלים לחיים מאוזנים, ראיית מציאות אובייקטיבית יותר וחיבור מחדש את הגוף. בשיטה זו לומדים ויסות רגשי, איזון נפשי ומקבלים כלים פרקטיים לניהול מצבים חברתיים.

יוגה ופילאטיס – מפגשים טיפוליים שמטרתם למצוא איזון, שלווה ורוגע תוך עבודה מתונה על הגוף, חזרה לבריאות פיזית וחיבור מחדש בין גוף ונפש.

טיפול בכתיבה – הסיפור האישי של כל  אחד משפיע על עתידו וכחלק מקבוצת הטיפול בכתיבה מתרכזים בסיפור של כל אחד ואחד. המטרה היא לאפשר ביטוי מילולי של זיכרונות, רגשות, מחשבות וחידוד כל אלו עד להבנה טובה יותר של העצמי.

NLP – שיטה המתמקדת בשינוי דפוסי חשיבה שליליים, הבנה של החוויה האינדיבידואלית של כל נגמל, כיצד המילים והמושגים שאנו משתמשים בהם משפיעים על המחשבה וכפועל יוצא על תגובה. NLP מאפשרת ללמוד לתקשר טוב יותר עם עצמנו ועם הסביבה.

כושר וספורט – שימוש בסמים מנתק את המכור לא רק מנפשו אלא גם מגופו, קבוצות הכושר והספורט מאפשרות חזרה לבריאות גופנית תוך אינטראקציה חברתית, בניית יכולות תחרות בריאה תוך עשיית פעילות מעצימה וחיזוק הגוף.

פסיכודרמה – טיפול בקבוצה שמטרתו להציג סיטואציות ומצבים, דמויות מן החיים, רגשות ומושגים דרך עולם התיאטרון וההופעה. פסיכודרמה היא שיטה וותיקה המשולבת בטיפול בהתמכרויות בהצלחה גדולה מזה עשרות שנים.

12 הצעדים – במרכז פועלות קבוצות 12 הצעדים בהן נגמלים טריים וותיקים יוצרים מערכת תומכת האחד עם השני. המטרה היא ליצור קשרים חברתיים, להיות עם אחרים הנמצאים "באותה סירה" וללמוד מנגמלים שהצליחו, לתמוך באחרים בשלבים שונים בהליך הגמילה שלהם ולהיות חלק מקהילה.

מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ עם הצוות המקצועי